3. Schönberg 1/8MAN
Skip Navigation Links
Ergebnisse
Strecke
9 Sep 2018
HyperLink
Page 1 of 8 (368 items)
[1]2345678
Pos
Race No
Print
Name
Time
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Swim
T1
Cycle
T2
Run
11Sebastian CZERNY00:52:18M 30-341Male1Top Team Tri NÖNOR 00:04:3800:00:2900:29:3100:00:2700:17:11
220Hannes SILBERBAUER00:54:49M 24-291Male2URC Spk Renner LangenloisAUT 00:05:0400:00:4100:30:2400:00:3200:18:07
314Patrick RAPP00:55:04M 30-342Male3URC Spk Renner LangenloisAUT 00:04:3800:00:3700:30:4000:00:3400:18:33
49Bernhard LANZ00:55:47M 40-441Male4LG KirchdorfAUT 00:04:5700:00:5300:29:3600:00:3600:19:42
547Michael FICHTINGER00:56:09M 35-391Male5 AUT 00:05:2000:00:4100:30:0500:00:2800:19:33
626Klemens OBERLEITHNER00:56:33M Jug.1Male6RATS AmstettenAUT 00:04:0600:00:3100:32:5200:00:3300:18:27
711Hannes AICHHOLZER00:56:40M 50-541Male7TORINESItriAUT 00:04:5200:00:5700:29:3700:00:5100:20:22
84Simone FÜRNKRANZ00:57:02W 35-391Female1Top Team Tri NÖAUT 00:04:3700:00:3700:31:2200:00:3800:19:46
933Robert RADERBAUER00:57:19M 35-392Male8Tria Team NÖ WestAUT 00:04:4200:00:5900:30:2200:00:3900:20:35
10101Bernd SCHADAUER00:58:09M 40-442Male9Tria Team NÖ WestAUT 00:05:4600:01:0100:31:1700:00:4500:19:18
1113Andreas GRUBMÜLLER00:58:46M 30-343Male10Tri Team KremsAUT 00:05:2500:00:4900:32:2800:00:5000:19:11
123Tomas BEDNAR00:59:02M 35-393Male11Tritraining team JihlavaCZE 00:04:1900:00:3500:32:1400:00:4700:21:04
13301Markus MAURITZ00:59:21M 40-443Male12Team AusdauercoachAUT 00:05:5300:00:4600:30:5400:00:4100:21:05
1412Philipp GINTENSTORFER00:59:33M 24-292Male13ULC Sparkasse LangenloisAUT 00:06:3900:01:1000:33:2200:00:2400:17:55
1544Maximilian ENGELHARDT00:59:41M 24-293Male14CLUB der TRIATHLETEN GRAFENEGGAUT 00:05:1900:00:5300:31:5800:00:4800:20:42
16123Franz GRAFENEDER00:59:42M 55-591Male15Tri Team NÖ WestAUT 00:05:1500:01:1000:31:5100:00:5000:20:35
1727Lukas OBERLEITHNER00:59:46M Jug.2Male16RATS AmstettenAUT 00:04:2200:00:3200:35:0000:00:3500:19:15
1818Martin RIEDEL00:59:47M 35-394Male17URC Spk Renner LangenloisAUT 00:05:0900:00:3900:32:3200:00:5400:20:32
1950Achim HERMANN00:59:52M 30-344Male18 AUT 00:07:0200:00:5400:30:3100:00:5300:20:31
2015Günther MAYERHOFER00:59:55M 40-444Male19Tria Team NÖ WestAUT 00:06:1200:00:3800:31:1900:00:3700:21:07
2152Walter KOTRBA01:00:00M 55-592Male20WHC X-Sport VösendorfAUT 00:05:2700:00:3600:32:5500:00:4900:20:10
2232Franz FREINBERGER01:00:03M 50-542Male21Tria Team NÖ WestAUT 00:05:1600:00:3500:32:4900:00:3700:20:44
23136Hannes SCHIRMANN01:00:04M 30-345Male22Tria Team NÖ WestAUT 00:04:3800:00:3900:32:2700:00:5100:21:27
2435Wolfgang BROZEK01:00:05M 40-445Male23Top Team Tri NÖAUT 00:06:2400:00:5700:31:0700:00:5200:20:43
2582Alexander FRÜHWIRTH01:00:08M 45-491Male24URC Spk Renner LangenloisAUT 00:04:52743:31:4200:28:5400:32:5700:21:41
26152Manuel WÜRFLINGER01:00:17M 24-294Male25 AUT 00:05:5000:01:0500:33:4700:00:3900:18:54
2729Ursula KIRCHBERGER01:00:34W 35-392Female2CLUB der TRIATHLETEN GRAFENEGGAUT 00:05:2300:00:5800:32:1000:00:3700:21:23
28120Bernhard VINCENZ01:00:58M 35-395Male26 AUT 00:05:3700:00:4000:32:4300:00:4100:21:14
2940Markus MANTSCH01:01:08M 40-446Male27www.tri4ce.atAUT 00:06:1500:01:1000:31:0900:00:4600:21:46
3064Thomas GROßSCHARTNER01:01:09M 40-447Male28Sportunion Waidhofen an der YbbsAUT 00:06:0200:01:0000:30:4900:00:4800:22:28
3159Bernd PRUCKNER01:01:09M 24-295Male29schiriwachau.atAUT 00:06:4200:01:2400:33:0300:00:5300:19:06
3210Martin BEHRENS01:01:10M 24-296Male30Team MohrenwirtGER 00:05:3000:00:4500:32:5300:00:4300:21:17
3328Hannes OBERLEITHNER01:01:12M 40-448Male31Tria Team NÖ WestAUT 00:05:2700:00:3700:34:1600:00:3100:20:19
34116Jan SCHIEBL01:01:17M Jun.1Male32TriTeam KremsAUT 00:04:5200:00:4900:33:3300:00:4000:21:20
3516Friedrich DAXBERGER01:01:17M 45-492Male33Tria Team NÖ WestAUT 00:06:0100:00:5600:31:5700:00:4600:21:34
3619Anita SCHODERBECK01:01:18W 35-393Female3URC Spk Renner LangenloisAUT 00:05:0100:00:4700:33:2900:00:4000:21:17
3722Stephan PIRKO01:01:19M 45-493Male34URC Spk Renner LangenloisAUT 00:05:3300:00:4400:31:5800:00:5500:22:07
3825Tom TROGER01:01:24M 45-494Male35Tri Team Piernas rapidasAUT 00:05:2500:00:4100:31:5100:00:5800:22:26
39183Lukas RADERBAUER01:01:26M Jug.3Male36RATS AmstettenAUT 00:04:4200:00:5500:33:4600:00:3200:21:28
4036Rene FÜRST01:01:43M 35-396Male37LT - GmündAUT 00:06:2200:01:0700:32:2000:00:4200:21:09
41108Bernhard GRUBER01:01:43M 24-297Male38 AUT 00:06:1100:01:4500:31:3100:01:1100:21:03
4237Johann HIEMETZBERGER01:01:46M 50-543Male39Tri Team KremsAUT 00:05:4200:01:0100:32:2800:00:4900:21:44
4367Andreas SCHUH01:01:51M 40-449Male40 AUT 00:05:0600:00:4500:32:5300:00:4900:22:15
4451Alexander JANAC01:02:09M 45-495Male41ASVÖ Tristyle Triathlonverein ViennaAUT 00:05:3600:00:4500:31:5800:00:4800:23:01
45125Helmut MÜLLNER01:02:16M 40-4410Male42 AUT 00:05:5800:01:0500:33:3800:01:0100:20:32
46105Rene FORMANEK01:02:16M 30-346Male43 AUT 00:04:2800:00:5800:35:1700:00:3200:20:59
47117Christian SCHIEBL, DR.01:02:26M 55-593Male44TriTeam KremsAUT 00:05:3800:00:5000:33:1200:00:4300:22:00
4845Thomas WALZER01:02:28M 45-496Male45URC Spk Renner LangenloisAUT 00:05:2600:01:1200:33:3700:00:5600:21:15
4963Christoph ZANDL01:02:29M 24-298Male46URC Spk Renner LangenloisAUT 00:05:40743:24:4100:36:1800:35:1300:20:34
5083Stefan BRACHER01:02:36M 40-4411Male47 AUT 00:06:0000:00:3800:32:2600:00:4100:22:50
Page 1 of 8 (368 items)
[1]2345678