2. Schönberg 1/8 MAN
Skip Navigation Links
Ergebnisse
Strecke
10 September 2017
HyperLink
Page 1 of 5 (227 items)
[1]2345
Pos
Race No
Print
Name
Time
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Swim
T1
Cycle
T2
Run
11Sebastian CZERNY00:52:09M 24-291M1Top Team Tri NÖNOR 00:04:4000:00:2700:29:1300:00:2600:17:21
215Patrick RAPP00:55:55M 30-341M2URC Spk Renner LangenloisAUT 00:04:4700:00:3300:31:0300:00:3200:18:59
35Simone FÜRNKRANZ00:56:20W 35-391F1Top Team Tri NiederösterreichAUT 00:04:4600:00:3600:31:1000:00:3500:19:11
414Bernhard LANZ00:56:23M 35-391M3LG KirchdorfAUT 00:04:5200:00:3100:30:3100:00:3400:19:53
56Hannes AICHHOLZER00:57:08M 50-541M4TORINESItriAUT 00:05:0100:00:5200:30:1900:00:3800:20:16
68Günther MATZINGER00:57:59M 30-342M5ÖTB SalzburgAUT 00:05:3600:00:4200:33:0800:00:3400:17:57
7122Michael FICHTINGER00:58:14M 30-343M6RC SUNPOR St PöltenAUT 00:05:4900:00:4500:31:5500:00:2800:19:15
810Christian MAYR00:59:04M 30-344M7URC Spk Renner LangenloisAUT 00:04:5600:00:3800:31:1900:00:3100:21:38
916David SELMI00:59:17M 30-345M8DS-FITNESS.ATAUT 00:04:5900:01:0800:32:0900:00:5000:20:09
1013Philipp GINTENSTORFER00:59:28M 24-292M9ULC Sparkasse LangenloisAUT 00:06:3800:01:3000:33:1300:00:2300:17:43
1119Franz FREINBERGER00:59:52M 50-542M10Tria Team NÖ WestAUT 00:05:0600:00:3300:32:5900:00:3900:20:33
12126Thomas WALZER00:59:52M 45-491M11URC Spk Renner LangenloisAUT 00:05:3200:01:1500:31:0600:01:0100:20:57
1338Walter KOTRBA01:00:07M 50-543M12WHC X-Sport VösendorfAUT 00:05:4400:00:3500:32:5700:00:4800:20:00
147Andreas GRUBMÜLLER01:00:09M 24-293M13Tri Team KremsAUT 00:05:2900:00:5500:33:2500:00:4400:19:33
1531Kurt LICHTKOPPLER01:00:12M 45-492M14TORINESItri / ISTRIABIKE.COMAUT 00:06:0100:01:0900:32:4600:00:5800:19:16
1620Hannes OBERLEITHNER01:00:41M 40-441M15Triateam NÖ-WestAUT 00:05:1700:00:3500:34:4700:00:3200:19:27
1750Mark DAY01:01:49M 40-442M16SufferlandriaGBR 00:06:0500:01:0500:32:4700:00:4100:21:09
1840Andreas PRIESCHING01:01:49M 40-443M17URC Spk Renner LangenloisAUT 00:06:0500:01:1900:32:5000:00:4400:20:49
1911Stephan PIRKO01:01:49M 40-444M18URC Spk Renner LangenloisAUT 00:05:4500:00:4400:32:4800:00:4600:21:45
2024Ursula KIRCHBERGER01:01:53W 35-392F2TRV KremsAUT 00:05:1400:00:4300:33:2900:00:3800:21:47
21119Tom TROGER01:01:59M 40-445M19GußwerkAUT 00:05:3800:00:4300:32:0100:00:4500:22:51
2233Anita SCHODERBECK01:02:01W 30-341F3URC Spk Renner LangenloisAUT 00:05:1200:00:4600:33:5200:00:4300:21:26
2354David KICKINGER01:02:05M 24-294M20KremsAUT 00:05:1100:00:5200:34:0900:00:4900:21:03
2435Christoph ZANDL01:02:14M 24-295M21URC Spk Renner LangenloisAUT 00:05:2900:00:5100:34:1300:00:4900:20:50
2526Wolfgang BROZEK01:02:40M 40-446M22Top Team Tri NÖAUT 00:06:1000:01:0900:33:3400:00:5200:20:54
2643Christian SCHIEBL01:02:42M 50-544M23TriTeam KremsAUT 00:05:3800:00:4300:33:3800:00:3800:22:03
2776Michael THALHAMMER01:02:55M 40-447M24Lauftreff Kematen/YbbsAUT 00:06:2000:00:5000:34:3100:00:4900:20:23
2839Alexander LEHNER01:02:58M 45-493M25ULC HornAUT 00:06:3700:00:5500:33:0500:00:5700:21:23
29153Johanna PRIGLINGER01:03:12W 40-441F4VeletageAUT 00:05:2300:00:5400:33:2000:00:4100:22:51
309Rudi SEIBERL01:03:15M 45-494M26Nora Racing TeamAUT 00:08:0800:01:0200:32:0400:01:0500:20:54
3141Maximilian ENGELHARDT01:03:39M 24-296M27 AUT 00:05:3400:01:1700:33:3500:01:0400:22:07
3284Rene FÜRST01:03:43M 30-346M28LT GmündAUT 00:06:4600:01:1400:33:4000:00:4300:21:18
33169Rainer BITTERHOF01:03:44M 40-448M29LTC SeewinkelAUT 00:06:4400:01:0400:33:5800:01:1800:20:38
3436Kristina ZEHETNER01:03:48W 30-342F5TriTeam DanubeAUT 00:05:2400:00:4300:34:0000:00:4500:22:55
3563Verena FRÜHWIRTH01:04:08W Jug.1F6URC Spk Renner LangenloisAUT 00:05:5400:00:4100:36:4600:00:4400:20:00
36142Marco MARTIN01:04:08M 24-297M30TriTeam KremsAUT 00:06:5100:01:0600:34:5300:00:5400:20:21
3746Dieter HABACHT01:04:22M 40-449M31LB-systemsAUT 00:06:3800:01:2800:34:1000:00:5900:21:05
3817Leo HINTERSTEINER01:04:35M 50-545M32Tria Team NÖ WestAUT 00:05:1900:00:3700:34:3200:00:4200:23:23
39199Markus WEISS01:04:50M 45-495M33Lc Cafe HaferlAUT 00:06:3300:00:3800:34:4500:00:4600:22:06
4091Norbert NEGER01:04:50M 40-4410M34TriTeam KremsAUT 00:05:1000:01:0100:33:0800:01:0300:24:27
4194Valentin NEUHAUSER01:04:54M U231M35TriTeam KremsAUT 00:06:0500:01:1200:35:4900:00:3500:21:11
4225Wolfgang KRÖLL01:04:54M 50-546M36TRV Triathlonverein KREMSAUT 00:05:2000:01:1200:33:5300:00:4600:23:42
4360Johann BAIER01:05:09M 40-4411M37 AUT 00:05:4900:00:5400:32:4700:01:0500:24:32
4492Markus CHARVAT01:05:09M 24-298M38visionrun.atAUT 00:06:2900:01:1500:35:5000:01:0700:20:27
4522Andreas SCHUH01:05:10M 40-4412M39 AUT 00:05:2000:00:3900:35:4900:00:4100:22:39
46192Klaus SAUER01:05:10M 40-4413M40Team milliSPORTSAUT 00:06:2700:01:3000:34:2900:00:5700:21:45
4730Andreas KIRSCHNER01:05:43M 35-392M41SC Zwickl/ZwettlAUT 00:05:1100:00:5300:35:2800:00:4500:23:24
4858David HUEMER01:05:55M U232M42Union PennewangAUT 00:07:2400:00:3800:34:2500:00:3300:22:53
4953Anita STOCKLASSER01:05:59W 35-393F7LTU waidhofen/THAUT 00:06:4700:01:0100:34:1300:00:4600:23:10
5047Matthias PAUR01:06:02M 35-393M43 AUT 00:05:3700:00:3400:35:0900:00:4700:23:52
Page 1 of 5 (227 items)
[1]2345